برگزاری اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند در سال 96

ساخت وبلاگ
چکیده : اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با حضور اکثریت اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرست... با عنوان : برگزاری اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند در سال 96 بخوانید :

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با حضور اکثریت اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به مورخ 25 خردادماه 1396 در محل فرمانداری ویژه شهرستان مرند برگزار شد.

در ابتدای جلسه نوروز پورعلی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت پیگیری مصوبات جلسات قبلی، گزارش کاملی از کتابخانه های عمومی شهرستان را ارائه نموده و دستور جلسه حاضر را قرائت نمود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مرند ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتاب خوانی خواستار حضور خود در جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستان شد تا به حین برنامه ریزی برای شهرستان، وضعیت کتابخانه های عمومی نادیده گرفته نشود بلکه مبلغ تعمیر و تجیهز فعلی که کفاف کتابخانه های عمومی شهرستان را نمی نماید، افزایش یابد.

پورعلی فرد ضمن تشریح مشکلات مالی کتابخانه های عمومی شهرستان و عدم همکاریهای لازم شهرداری مرند، خواستار واریز به موقع و مناسب نیم درصد از جانب شهرداری مرند شد.

در ادامه جلسه، اصغرپور معاون فرماندار با انتقاد از عدم پرداخت نیم درصد شهرداری توسط شهرداری بیان داشت: وظیفه فرهنگ سازی و ایجاد بستر مناسب برای روند رو رشد کتاب خوانی در جامعه بر عهده برخی از دستگاه ها جهت حمایت است که متاسفانه از این موضوع کوتاهی می کنند .

اصغر پور تاکید کرد: شهرداریها باید مطالبات قانونی خود را به نهاد کتابخانه ها واریز کنند و در عرصه کتاب و کتابخوانی و رشد این مقوله نقش مضاعفی داشته باشند و با رشد این فرهنگ بسیاری از مشکلات فرهنگی بر طرف می شود .

معاون فرماندار شهرستان ویژه مرند تاکید کرد: متاسفانه امکانات و تجهیزات کتابخانه ها کمتر است و باید شهرداریها با پرداخت سهم قانونی نیم درصد خود بتوان باری از مشکلات کتابخانه ها را برطرف کرد .

وی گفت: بی توجهی شهرداری به مساله کتابخانه مساله کوتاهی نیست و شهرداری باید بیشتر توجه داشته باشد .

وی بیان داشت: کنترل آسیب های اجتماعی، توسعه فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی، لازمه توجه بیشتر به کتاب و کتابخوانی است .

کرباسی کتابدار کتابخانه پارک شهر مرند نیز ضمن آرائه آمار مقایسه ای در آیتمهای مختلف، وضعیت کتابخانه های شهرستان نسبت به سایر کتابخانه های استان مطلوب توصیف نموده و برنامه های اوقات فراغت کتابخانه های عمومی را تشریح نمود.


برچسب‌ها: انجمن کتابخانه های مرندبرگزاری,اولین,جلسه,انجمن,کتابخانه,های,عمومی,شهرستان,مرند,سال,...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : جمعه 27 مرداد 1396 ساعت: 11:17